piątek, 31 stycznia 2014

marzec 2013

Błysk, burza, olśnienie!!! … nie, to nie tak było.
Zarysy pomysłu kształtowały się już od kilku tygodni ale dopiero pod wpływem kilku wydarzeń zaczyły się wyłaniać konkretne kształty.

Obok książki ważnym wydarzeniem była opowieść mojej serdecznej koleżanki, a chodziło o fakt odejścia na „drugą stronę tęczy” jej ukochanej kotki. Właściwie to o to, że zwierze po śmierci zostawia się w przychodni. Co dalej dzieję się z ciałkiem zwierzaczka… to nie to forum, można samemu znaleść w necie i poczytać. I Ona i ja doszłyśmy do wniosku, że gdyby istniał w Wielkopolsce cmentarz dla zwierząt to skorzystałybyśmy na pewno z możliwości pochówku naszych domowych pupili.

Od słowa do czynu! A dlaczego nie zbudować samemu takiego cmentarza, tylko sprawdzę co należy zrobić, gdzie się zgłosić i … pół roku a będzie już działał.

Ho, Ho, Ho – jakby zaśmiał się Mikołaj przed sklepem z zabawkami, kusząc dzieci do wejścia do środka – ho, ho, ho, nie wziełam tylko jednego drobnego faktu pod uwagę – należy mieć pieniądze, i to wcale nie małe….

I w tym miejscu zaczyna się historia portalu…

W pierwszej swojej wersji miał być miejscem gdzie będzie można zudować pomnik swojemu domowemu (i nie tylko) zwierzęciu, napisać coś o nim, zapalić świeczke pamięci, wrzucić kilka zdjęć. Jednym słowem takie miejsce, które mogłoby zastąpić pochówek w realnym świecie, dać właścicielowi możliwośc pożegnania się z bliskim istnieniem, zostawić przynajmniej część żalu i smutku.

Co stało się dalej, w następnym odcinku.


c.d.n. 

niedziela, 26 stycznia 2014

początek Nowego...

a wszystko rozpoczęło się od pewnej książki...


„Pewien starzec zastanawiał się głośno dlaczego zwierzęta żyją krócej niż ludzie. Przechodzący mały chłopiec usłyszał to pytanie, przystanął na chwilę obok niego i odpowiedział: „ Wszyscy rodzimy się po to aby nauczyć się jak żyć mądrze i dobrze, kochać i szanować wszystkie inne żyjące istoty. Zwierzęta potrafią to osiągnąć szybciej i dlatego nie muszą tak długo jak ludzie pozostawać na Ziemi”.


Fragment z książki „Animals in Spirist”, P. Smith, tłumaczenie własne. 

c.d.n.